logo


Аеро клуб „Скопје“

Аероклубот Скопје е здружение на вљубеници во воздухопловните спортови правно организирани според законите на РМ како ДОО. Желбата за летање е она Повеќе »

Спорт Рекреација

Аикидо Клуб “Агатсу”

Здружението Аикидо Клуб “Агатсу” од Куманово e основано 2005 година. Целта за оснивање едно вакво здружение е поради организирано и координирано Повеќе »

Спорт Аикидо

Vvilhil.com.mk

Спортска обложувалница.Обложување за сите видови на натпревари. Страната нуди и различни актуелни вести од светот на спортот. Можност за преглед на Повеќе »

спорт обложување натпревари

П.Д. 18-ти август

Планинарскиот спортски клуб "18 – ти Август" постои од 21. 11. 2002 година и е носител на спортот и рекреацијата на вработените од МО (министерство Повеќе »

Спорт Планина Планинарење Планински Клуб Спортски

Велоспринт-Velosprint

Сервис - Комплетен Сервис - Основен Сервис - Комплетен Сервис за Вилушка со Амортизер - Основен Сервис за Вилушка со Амортизер - Останати Повеќе »

сервис велосипеди опрема

Sportbajk -Bitola

Вршиме порачка на сите модели на Kona велосипеди.Продажба на 12 рати со кредитни картички MASTER и VISA.СПОРТБАЈК Ул. Александар Турунџев бр. Повеќе »

велосипеди опрема скии

Probike[Bike Shop]

Probike е лоциран на улица Драга Стојановска бр 4, локал 1, во населбата Кисела Вода, Скопје, Македонија. Probike е отворен во 2007 година и ве Повеќе »

велосипеди сервис опрема

Академија за тенис ПАВЛОВСКИ

ПРИЕМ НА НОВИ ЧЛЕНОВИ ВО ТЕНИСКИТЕ ШКОЛИ ЗА МЕСЕЦ SEPTEMVRI: - БИТОЛА, СЕКОЈА САБОТА И НЕДЕЛА ОД 12 часот, информации на мобилни 078228665, Повеќе »

тенис

K&M Billiard and Snooker Club

Започна со работа на 4 септември 2013 година. Располага со четири професионални билијард маси и една професионална за Снукер. Одличена забава со која Повеќе »

билијард клуб

aikidohoshi.mk

Клубот ХОШИ е основан на 15 , 02 , 2010 во Скопје .Од страна на ентузијастите Др Методиј Пашоски и Др Кирил Пашоски . Во клубот се изучува и вежба Повеќе »

аикидо

Enternet

До 2005 година во Скопје не постоеше вистинско место каде сите граѓани би имале пристап до компјутер и интернет. Со отворањето на Cyber клубот Повеќе »

интернет пинг понг компјутерски игри

Schwarze Kraft Dobermanns

Шварце Крафт Одгледувачницата следи горда традиција на одгледување Добермани со примарна мисија да се одржи и да се подобри оваа раса поблиску до Повеќе »

одгледувачница за кучиња дресирање натпреварување на кучина

Алпинистички клуб Еверест

Времето е најважниот факор за историјата на клубот.Колку повеќе време има од постоењето,толку е побогата и неговата историја.Колку има повеќе настани Повеќе »

алпинизам рекреација спорт

Ски Кожуф

Кожуф располага со подготвени ски патеки во вкупна должина од 24 киломерти, ново подготвена патека Марково езеро која поминува под шестоседата жичара Повеќе »

ски центар

Lista na veb strani za hobi Web sites about hobbies Листа на веб страни за хоби

Site veb-sajtovi od Makedonija za hobi na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za hobi

All websites from Macedonia sorted by hobbies on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by hobbies. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за хоби на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за хоби

Deloven imenik za hobi Business pages about hobbies Деловен именик за хоби

Najdobrite veb-sajtovi za hobi, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so hobi. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za hobi vo/za Makedonija.Best websites for hobbies and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to hobbies. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for hobbies in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за хоби, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со хоби. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за хоби во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар hobi | hobbies | хоби