logo


Македонска Алпинистичка Федерација

Нашата визија за иднината е да изградиме алпинизам кој ќе почива на млади луѓе кои ќе бидат обучени да го препознаат модерното во светските Повеќе »

Обука Стручна литература

Алпинистички клуб Плоча

Алпинистички клуб Плоча е формиран на 25.05.2009 година од група ентузијасти. АК Плоча е претходница од алпинистичката секција при планинарското Повеќе »

Спорт Алпинизам Планинарење

Гран Клуб

Идејата Гран Клуб беше за прв пат неврзано спомната уште пред 9 години, за во 2006 година да започне полека да се преточува во конкретен проект и Повеќе »

Билјард

Планина

ПЛАНИНА е Вашиот водич за адреналински авантури во нашите планини. Ние сме првата туристичка агенција во Република Македонија што нуди Повеќе »

Спорт Рекреација Планинарење Туристичка Планина Агенција

Јога Центар

Центар за духовна и телесна благосостојба.. Повеќе »

Јога Медитација Семинари

Магнус

МАГНУС фитнес центарот располага со два типа на сали, сала за фитнес и сала за боречки спортови. Во склоп на МАГНУС фитнес центарот се наоѓа и Повеќе »

Фитнес Аеробик Сауна Солариум Кикфит

Zumba Fitness

ZUMBA® е светски призната програма за вежбање чии благодети и резултати ги почуствувале милиони луѓе ширум светот. Принципот е едноставен: со забава Повеќе »

Зумба

Здружение ловечко друштво Руен Велес

Ловечкото друштво Руен Велес е едно од ретките, ако не и единственото во Република Макеоднија, кое со пишани документи може да се пофали дека е едно Повеќе »

Ловџиско друштво

Спортски Центар Борис Трајковски

Спортскиот Центар го носи името на трагично загинатиот Претседател на Република Македонија Борис Трајковски (1956-2004). Се наоѓа на територијата на Повеќе »

Спорт Спортска сала Спортски центар

ПСД „Кораб“

ПСД „Кораб“ е здружение на граѓани основано и регистрирано на 18.03.1997 год. Адреса на друштвото е ул. Јордан Хаџиконстантинов - Џинот 12а. Повеќе »

Спортско друштво Планинарско друштво Планинарење

Планинарски Клуб „Љуботен“

Во Тетово, градот под Шара, на 23 март 1925 година се формира Планинарско Друштво „Љуботен“. Со формирањето на ова друштво започнуваат организираните Повеќе »

Спортско друштво Планинарско друштво Планинарење

Lista na veb strani za hobi Web sites about hobbies Листа на веб страни за хоби

Site veb-sajtovi od Makedonija za hobi na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za hobi

All websites from Macedonia sorted by hobbies on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by hobbies. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за хоби на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за хоби

Deloven imenik za hobi Business pages about hobbies Деловен именик за хоби

Najdobrite veb-sajtovi za hobi, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so hobi. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za hobi vo/za Makedonija.Best websites for hobbies and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to hobbies. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for hobbies in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за хоби, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со хоби. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за хоби во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар hobi | hobbies | хоби