logo


Центар за јога и личен развој

Здружението на граѓани Центар за јога и личен развој е непрофитна и невладина организација која е формирана со слободно здружување на граѓаните за Повеќе »

Јога

ЕкоДром

ЕкоДром - заедница на заљубеници во природата, велосипедисти ентузијасти, од најразлични возрасти. Како клуб на велосипедисти, наш приоритет се Повеќе »

Здружение Спорт Рекреација

Нуркачки центар АМФОРА

Ако сакате да научете да нуркате на наједноставен и најзабавен начин по програма и стандарди на Scuba Schools International (меѓународната школа за Повеќе »

Школа за нуркање Курсеви

RIBAR.COM.MK

RIBAR.COM.MK е сајт за промоција на риболовот како голема пасија и вековно хоби на човекот. Рибарењето е многугодишна традиција во Република Повеќе »

Риболов

Карате До Kлуб ХАНГАКУ

Започнете и Вие нова страна во својот живот. Обидете се да најдете време да пробате што може да ви пружи Карате тренингот. Не се подценувајте, не Повеќе »

Спортски клуб Карате

Сноуборд клуб “Полар“

Сноуборд клубот “Полар“ од Скопје основан е во 1996 година п.н.е. :). Основач на клубот е Борче Јаневски – Шуки заедно со Перхан, Масле, Викса, Повеќе »

Спортски клуб Сноубординг

РК Металург

Р.К. Металург од Скопје е македонски ракометен клуб кој се натпреварува во VIP Супер Машка лига.Формиран е во 1971 година под патронат на Скопската Повеќе »

Спортски клуб Ракометен клуб Ракомет

Македонски клуб за ловна кинологија

Македонски клуб за ловна кинологија -Скопје Повеќе »

Лов

Македонски клуб за германски овчари

Македонскиот клуб за германски овчар е здружение на граѓани љубители на расата Германски овчар. Клубот е официално регистриран во централниот Повеќе »

Домашни миленици Германски овчар

Алпинизам.орг

Овој сајт е обид да се помогне во промоцијата на овој врвен спорт во Македонија. Иако во нашата земја алпинизам се работи веќе со децении и постојат Повеќе »

Планинарски спорт

Скопски Маратон

Скопскиот маратон е традиционален спортско рекреативен настан коj се одржува на улиците низ Скопје чија примарна намера е масовно поттикнување на Повеќе »

Спорт

Lista na veb strani za hobi Web sites about hobbies Листа на веб страни за хоби

Site veb-sajtovi od Makedonija za hobi na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za hobi

All websites from Macedonia sorted by hobbies on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by hobbies. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за хоби на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за хоби

Deloven imenik za hobi Business pages about hobbies Деловен именик за хоби

Najdobrite veb-sajtovi za hobi, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so hobi. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za hobi vo/za Makedonija.Best websites for hobbies and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to hobbies. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for hobbies in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за хоби, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со хоби. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за хоби во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар hobi | hobbies | хоби