logo


Pizza Nemo

Пицерија Немо -Се наоѓа во центарот на Охрид во близина на градскиот плоштад, на влезот во стариот дел на градот... Повеќе »

Пицерија

Caffe Trend

Тренд е отворен во 2002 година како кафе бар Тренд. Во 2004 година се проширивме и го отворивме club Trend со кој понудивме една од Повеќе »

Кафетерија

Terazza Aquarius

Почеток на деведесеттите, сè беше визија, визија во која се насетуваше раѓањето на место каде ќе се спојат мирисот на езерото, тишината на брановите Повеќе »

Кафетерија

Ресторан Ханибал

Ресторан Ханибал беше отворен во далечната 1991 година, а веќе од 2005 година е специјализиран за свадби и други свечености. Од своето отворање, Повеќе »

Ресторан

Пивница АН

Една од најкарактеристичните работи за Пивница АН е нејзината локација. Ова е единствениот ресторан кој е сместен во еден од најстарите историски Повеќе »

Пивница Ресторан

Ресторан Национал

Сместен во строгиот центар на Скопје, Ресторанот „Национал“ Ви нуди оддишка од постојаното темпо на градот. Од неговото отварање во 1994 година, овој Повеќе »

Угостителство Ресторан Храна и пијалоци

Ресторан Кеј

Ресторанот Кеј е место на кејот на реката Вардар кое ќе Ви ја понуди прекрасната глетка на еден поинаков хоризонт во Скопје. Со својата понуда на Повеќе »

Угостителство Ресторан Храна и пијалоци

Ресторан Скопски Мерак

Ресторанот Скопски Мерак започна со работа на 21 Мај 1991 год. во една стара куќа на ул Андон Дуков во Дебар Маало. Започнавме со 5 маси и 20 Повеќе »

Ресторан Кетеринг Храна Пијалаци

Маргер

Кафеаната Маргер, во сопственост на г. Стојан Воштињаров, била место на одвивање на градскиот боемски живот на старите скопјани, место на средби, Повеќе »

Угостителство Кафеани Храна и пијалоци

Tavern Olimpic

Уживајте во автентичната балканска кујна и скара на ќумур во нашата таверна во духот на традиционалните македонски гостилници. Нудиме фантастично Повеќе »

Ресторан Таверна Храна Пијалаци Скара

Ќебапчилница Корнер

Официјален веб сајт на Ќебапцилница Корнер -Куманово. Во 2010 година започна со работа етно ресторанот Баба Цана, кој е под покровителство на Повеќе »

Ќебапчилници Гостилници Храна и пијалоци Скара Етно Ресторани

Хотел Тино

Хотел Тино е нов модерен и атрактивен хотел, конструиран и дизајниран во нов стил со цел да се задоволат сите современи бизнис стандарди и желби на Повеќе »

Хотел Хотелско сместување Ресторан Ноќевање

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам