logo


JK Travel

“Јошевски Консалтинг“ (ЈК) е основана во почетокот на 2006 година. Од тогаш па се до денес, со професионална, напорна и чесна работа се издигнавме до Повеќе »

Консалтинг Вработување

AnaTours

Туристичката агенција ,,АНА ТУРС ИНТЕРНАЦИОНАЛ" од Битола е основана во 1989 година како една од првите приватни агенции во Македонија. Работејќи Повеќе »

Хотели Автобуски превоз Авио билети Летувања Изнајмување на автобуси Зимувања

Одмори се

ОДМОРИ СЕ ТРАВЕЛ е интернет туристичка агенција, која има за цел да му помогне на корисникот да избере аранжман што најмногу одговара на неговите Повеќе »

Туризам Одмори Летување Зимување Крстарења Екскурзии

http://www.tomcesofka.com/

Хотел - Ресторанот “Томче Софка“ е лоциран во центарот на Скопје, главниот град на Р. Македонија. Оддалечен 20 km од Меѓународниот аеродром Повеќе »

хотел

Хотел 7

Хотел "7" е новоотворен хотел во Скопје. Се наога на бул.Водњанска 28, наспроти "Клинички Центар-Скопје", недалеку од строгиот центар на градот Повеќе »

Хотел Соби и апартмани

Панорама Резиденс

Извонреден луксузен хотелски простор од видот на бутик, со луксузно опремени апартмани. Хотелот ќе вклучува ноќни и дневни услуги на консиерж, како Повеќе »

Хотел Водно

Резиденс Ин Скопје

Соби за релаксација и одмор...Соби за работа...Соби да дишите слободно..Со нашата посветеност и љубезност да ги услужиме нашите гости, комбинирана со Повеќе »

Хотел

Хотел Сити Парк

Хотел Сити Парк, отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. За ентериерот се погрижија врвни архитекти, создавајки топла и Повеќе »

Хотал

Stone Bridge Hotel

За Вашите незаборавни мигови на задоволство и уживање во миксот на културите на Ориентот, Медитеранот, Балканот и Европа се погрижи единствениот Повеќе »

Хотел

ТЦЦ Плаза

TCC Plaza е повеќенаменска зграда на четири ката лоцирана во центарот на Скопје, главниот град на Република Македонија, што значи дека се наоѓа во Повеќе »

Хотел

Дион ресторан

Ресторанот Дион се наоѓа во строгиот центар на градот Скопје, лоциран на самиот кеј покрај реката Вардар. Место за одлична храна и специјалитети, Повеќе »

Ресторан

Пивница

Рeсторанот е лоциран во строгиот центар на градот. Менито на Пивница располага со интернационална и национална кујна, асортиман на домашни и странски Повеќе »

Пивница Ресторан

Авиотурс

Туристичката агенција Авиотурс е една од најстарите и најискусните агенции во Македонија. Основана во 1986 почнува да работи како дел од ЈПАУ за да Повеќе »

Туризам Авиобилети

Контики

Туристичката агенција Кон Тики Скај е експозитура на Кон Тики Травел од Белград, една од водечките и една од најдобрите туристички агенции, Повеќе »

Туризам Патувања

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам