logo


Гранада

Проверете ги можностите на нашата туристичка агенција. Ќе бидете изненадени од квалитетот на услугата, големиот избор на хотели за сите периоди, како Повеќе »

Туризам

Гуливер

ТА ГУЛИВЕР МИЛС е приватна туристичка агенција основана во септември 1998 година . Во своето долгогодишно постоење се издвојува по својата Повеќе »

Туризам Авиобилети

Игуана турс

„Игуана турс“ е формирана во 1991 година, во декември. Основачот на компанијата, г. Мирослав Чонев своето работно искуство го стекнал почнувајќи Повеќе »

Туризам

Савана Турист

САВАНА доо, е основана во 1990 година како приватно претпријатие и една од првите приватни туристички агенции во Република Македонија. Од оваа, веќе Повеќе »

Туризам

Орфеј

Т.А ОРФЕЈ е синоним за доверба која трае 20 години. Од 1990 година, компанијата бележи постојан раст во сите области и аспекти на работењето, ги Повеќе »

Туризам

Нехар Турс

Т.А. НЕХАР ТРАВЕЛ е основана во октомври 1993 година на темели на професионалното работење во Т.А. ПУТНИК Југославија од 1978 година. Сите дестинации Повеќе »

Туризам

Фибула травел

FIBULA AIR Travel е една од првите агенции во нашата земја која работи со чартер летови. Иако постоиме од 2000 година имаме големо искуство во Повеќе »

Туризам

Pub London

Паб Лондон се наоѓа во срцето на Скопје, ја има најубавата локација во градот, со преубава глетка на центарот и плоштадот, особено кога седите во Повеќе »

Пиво Паб

Расчекор

Расчекор е еден модерен ноќен клуб кој постои континуирано уште од 1991 година. Составен е од три дела и има капацитет од над 1000 луѓе. Во секој дел Повеќе »

Ноќна забава

Ти Амо Кафе

Кафе барот Ти-амо се наоѓа во центарот на градот Радовиш, Ти-амо е роден на 21.09.1991 год. од тогаш до денес кафе барот Ти-амо се занимава со Повеќе »

Забава

Process Night Club

Клубот "Process" е лоциран во Г.Т.Ц - Скопје, поранешна "Мусандра", во простор кој има клубска традиција и функционира како таков веќе 30 години. Повеќе »

Забава

Т.А. Скобул

Т.А. Скобул Интернационал е агенција која претендира на исполнување целосен сервис на секој поединец или група што бара одреден вид наши услуги Повеќе »

Аранжмани

Regent Club

Опкружен само со чиста природа и чист воздух, на надморска височина од 400 метри, клубот Регент може да биде вистинското место за забава и Повеќе »

Храна Забава

O La La

Заштитниот знак на О ла ла е подготвувањето на деликатесите пред очите на посетителите. Целта ни е да покажеме дака кај нас нема ништо тајно, дека Повеќе »

Слатки Колачиња

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам