logo


Пингвин Паб

Пингвин Паб е отворен на 28.03.2002 како Шкотски Паб за прв пат во Македонија, локација спроти рекорд автобуска станица. Менување на локацијата 2004 Повеќе »

Паб

Хотел Амбасадор

Хотелот "Амбасадор" се наоѓа во центарот на градот помеѓу Руската амбасада и новиот православен храм. Во негова близина (радиус од 1км) се наоѓаат Повеќе »

Хотел

Хотел Вергина

Хотелот Вергина е еден од водечките хотели од својата категорија во Скопје. Основан во 2001 има опслужено илјадници задоволни клиенти од целиот свет. Повеќе »

Хотел

Хотел Олимпија

Со шест години постоење Ресторан Олимпиа веке се докажа со својот квалитет и препознатлива услуга. Присутни сме во доменот на организација на Повеќе »

Хотел

Ресторан Македонска куќа

Националните ресторани "МАКЕДОНСКА КУЌА" се најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. Тие претставуваат и своевидни ресторани Повеќе »

Ресторани Храна

Ресторан ден и ноќ

Клуб Ресторанот Ден и Ноќ е реномиран ресторан од висока класа. Лоциран е на брегот на реката Вардар, во мирен дел на градот. Престојот во Повеќе »

Ресторани Храна

Ресторан Лебед

Ресторантот Лебед се наоѓа во центарот на Ново Село на 21км од Струмица и 7км од македонско-бугарската граница (граничен премин - Ново Село). Сместен Повеќе »

Ресторани Храна

Travel Solution

Тим од професионалци споени на едно место кои се подготвени да одговорат на барањата на поединци и корпорации, бидејќи позитивните искуства на Повеќе »

Хотели Апартмани Аранжмани Авио билети

Далас Унион

Далас Унион постои веќе 20 години, работи како агенција со лиценца А на туристичкиот пазар во Македонија. Агенцијата има добра соработка со хотели Повеќе »

Аранжмани Патувања Крстарења

www.zurkaj.se

ВАШ ВОДИЧ ДО УРБАНО ЖИВЕЕЊЕ И ДОБРИ ЖУРКИ!!! Најдобрите журки во Македонија на едно место!!! ВАШ ВОДИЧ ДО УРБАНО ЖИВЕЕЊЕ И ДОБРИ ЖУРКИ. Најдобрите Повеќе »

Журки Забава настани концерти дискотеки клубови

Hotel Epinal

Живописниот комфор и забава на хотелот ќе ги воодушеват Вашите сетила и ќе Ве примамат да останете уште подолго. Опколен од најзначајните точки на Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан

Хотел Бистра Маврово

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Повеќе »

Хотелско сместување Планински туризам Соби Апартмани

Бела Роза

Т.А. „Бела Роза” II е основана во 1993 година. Во своето долгогодишно постоење агенцијата се издвојува по својата оргиналност и професионалност. Повеќе »

Авиобилети Автобуски билети Аранжмани Патување Екскурзии

Караџа Турс

Туристичка агенција КАРАЏА ТУРС Битола -авиобилети -автобуски билети -аранжмани -екскурзии -семестување -семинари Вие само Повеќе »

Авиобилети Автобуски билети Аранжмани

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам