logo


Хотел Портал

Хотелот Портал е удобно и модерно место сместено покрај кејот на реката Вардар до болницата Систина. Оддалечен е на само 3км од центарот на Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан

Турист туристичка агенција

Лиценца A Од нас очекувајте исклучително професионален и коректен однос. Тимот на ТУРИСТ е со долгогодишно искуство во областа на туризмот. Повеќе »

Авиобилети Автобуски билети Аранжмани

Национален ресторан- Македонска куќа

Новоотворениот национален ресторан “Македонска Куќа” во Скопје нуди комфорт за 350 гости. Обиколен со сопствен паркинг во зелената површина наспроти Повеќе »

Ресторан Храна и пијалоци

Ресторан Акорд

Ресторанот Акорд ви нуди голем избор на вкусна и здраво приготвена храна како и богата листа на вина. Уживајте во добрата услуга и пријатниот Повеќе »

Ресторан Храна и пијалоци

City Hostel

City Hostel is a family owned property, located in a great peaceful neighbourhood under the mountain Vodno. It is well designed and offers a quiet Повеќе »

Хостел Сместување Соби

lihnidos Accommodation

Новиoт концепт на страната www.lihnidos.com.mk овозможува брзо пребарување на слободните капацитети (соби и апартмани) од страна на посетителот на Повеќе »

Туризам Сместување Соби Апартмани

HRG Macedonia

HRG Macedonia (БТ Македонија) е нова и динамична компанија за патувачки менаџмент, формиран во 2004 од своите оснивачи HRG Poland, HRG Serbia и HRG Повеќе »

Туризам Рента-а кар Патување

Red Caffe

Coffeehouse by day, bar & lounge by night where you can always relax, enjoy and: Have the perfect cappuccino Surf the web while procrastinating Повеќе »

Кафуле

Gate Of Heaven

Gate of Heaven е најновиот кафе бар во Охрид. Со широк избор на пијалоци, коктели и одбрани сорти на кафе на нашите гости им овозможуваме Повеќе »

Кафуле Кафетерија Кафе Забава

Вила Денариус

На само 10 метри од брегот на Охридското Езеро се наоѓа Хотел Денариус.Пред вилата има и паркинг место со капацитет од 10 автомобили резервиран за Повеќе »

Туризам Вила Сместување Ресторан

Хотел Радика

Хотел Радика- Маврово Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосвера на нашите соби, апартмани.. Повеќе »

Хотелско сместување Зимски туризам Апартмани Соби Ресторан

Хотел Манастир

Хотелскиот комплекс „Манастир“, е основан во 2004 година, со изградбата на првото хотелско крило, ресторанот и ресторанската тераса. Денес располага Повеќе »

Хотели Апартмани Соби Хотелско сместување Ресторан

Hotel City Park

Хотел Сити Парк, отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. За ентериерот се погрижија врвни архитекти, создавајки топла и Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Туризам Ресторан

Хотел Калина

Ако патувате од Скопје, преку Тетово и Гостивар, потем преку Маврово, влегувате во живописната клисура на реката Радика кон Дебар, поминувајќи крај Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Планински туризам

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам