logo


Hotel Aleksandrija

Дојдете во Охрид и почуствувајте го пулсот на длабоките наслаги од времето, фатени во постојаната игра на езерото што ви ја дава погледот од хотелот. Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Hotel Biser

Хотелот е типичен модел на старомакедонска архитектура која претендира да ги задржи националните архитекстонски карактеристики и денес, и покрај Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Хотел Сириус

Хотел Сириус - Струмица е лоциран во југо-источниот регион на Македонија, во мирна средина на 1,5 км од центарот на градот, 160 км од главниот град, Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Hotel Victoria

Welcome to our hotel Terrace, Restaurant, Air Conditioning, Elevator, Bar, Luggage Storage, Heating, 24-Hour Front Desk, Non-Smoking Rooms.... Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Хотел Глигоров

Хотел „Глигоров“ е екстравагантен хотел лоциран во Струмица, во југоисточниот дел на Македонија, на тромеѓето од македонската, бугарската и грчката Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Vince Apartments

Повеке од 35 годишна традиција на гостопримство и семеен туризам. Ориентирани сме кон удобноста на нашите гости, обезбедувајќи топло добредојде, Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Планински туризам

Хотел Молика

Хотел "Молика" претставува бисер на Пелистер. Едно од ретките места каде човек може да ја почувствува недопрената природа, да се одмори од Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Хотели Планински туризам

Hotel Belvedere

Осумдесет и деветте соби на хотел Белведере, поделени во стандард, студио и апартмани се пространи и елегантни, вкусно декорирани со топли, богати Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Хотел Тимс

Хотел Тимс се наоѓа во најживата област во Скопје, доволно блиску до престижните трговски центри и локални атракции, а сепак во тивка улица за да им Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Хотел Гранит

Хотел Гранит -Охрид Со богат избор за македонски специјалитети, музика, забава, рекреација.. Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Хотел Карпош

2,5km from the City Center HOTEL KARPOS is the Quietest and Suitable place for your Rest and Bussines Meetings... Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Hotel Nar

Хотел Нар се наоѓа на 5 минути од центарот на Гевгелија, Македонија и приближно 3 км далеку од Грчката граница Хотел Нар е познат по неговата Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Hotel Leonardo

Hotel Leonardo welcomes you in Skopje! Its wonderful location, only 1km away from the heart of the city and 300m from the Ministry of Foreign Повеќе »

Хотелско сместување Апартмани Соби Ресторан Туризам

Hotel Montenegro

The town of poetry Struga,city with a long tradition of hospitality is the home of our hotel Montenegro,built in 2007 by a family that has a heritage Повеќе »

Хотелско сместување Туризам Соби Ресторан Бар

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам