logo


Skala Travel

Секојдневно се качуваме по скалила кои претставуваат едно новo искуство, ново доживување... Задоволство ќе ни биде да ги оствариме сите ваши Повеќе »

Туризам Патување Автобуски превоз Авионски билети Екскурзии

Orbita

Орбита е туристичка агенција основана во 1999 година како професионалната заинтересираност на основачот и директор , господинот Звонко Ширкоски. Повеќе »

Туризам Патување Авионски билети Автобуски превоз Аранжмани

Easy Travel

Easy Travel е туристичка агенција со Лиценца А, членка на СКТМ. Тимот од професионалци со 20 годишно работно искуство во областа на туризмот, со Повеќе »

Туризам Патување Рент а кар Аранжмани

Кафе Контакт

Интернет Кафе Контакт започна со работа во 1999 год. Стартува со 6 компјутери PENTIUM II/433 MHz. Со текот на времето, следејки ги вкусовите и Повеќе »

Интернет-кафе

Villa Sofija

Villa St. Sofija is a hotel built in the year 2000, and is famous in Ohrid. It has magnificent position in the middle of old city near the lake and Повеќе »

Туризам Сместување Вила Ресторан

Argiroski Apartments

At nature’s best creation - the Ohrid Riviera, in the same centre of the city, in a little quiet attractive alley, you can find the new Argiroski Повеќе »

Туризам Сместување Апартман

Хотел Престол -Охрид

Хотел Престол останува првиот избор на пребарливите туристи кои ја ценат елегантната атмосфера и убавата локација. Потребите на туристите се Повеќе »

Туризам Сместување Хотел Ресторан

Хотелот “Сончева Порта“

Хотелот “Сончева Порта“ кој работи во рамките на “Охридија“ Доо Охрид се наоѓа во непосредна близина на Охрид – на 1500 метри од центарот на градот и Повеќе »

Туризам Хотел Сместување Ресторан

Matjan Appartments

"Апартмани Матјан" се лоцирани во строгиот центар на градот во нова куќа на прв спрат. Секој апартман има две соби,купатило со туш кабина, мини Повеќе »

Туризам Сместување Апартман

Хотелот “Два Бисера“

Хотелот “Два Бисера“ е сместен во локалитетот Лагадин, оддалечен 8 км од древниот град Охрид. Овој мал и интимен (но луксузно опремен) капацитет Повеќе »

Туризам Сместување Хотел Ресторан

Ресторан Дојрана

Ресторан "Дојрана" е со долга традиција кој е отворен во 1987г. и во кој се служи национална храна... Повеќе »

Туризам Ресторан Угостителство

Tуристичка Агенција НЕТ-БЕЈ

NET BAY is one of the most successful travel agents in the local tourist industry. Regardless of the hardship of the tourist industry in the region, Повеќе »

Крстарење Авионски линии Сместување

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам