logo


Стела Травел

Herewith we would like to present you our Company. Since the beginning 2003 it is qualified with serious approach on the field of tourism, which Повеќе »

Визи Патничко осигурување Автобуски превоз Крстарење Конгреси Саеми

Вила Кале

Вила Кале, прекрасен нов објект изграден во автентичен стар Охридски стил, плени со својот изглед и доминанта местоположба во самото срце на стариот Повеќе »

Туризам Сместување Вила

Вила “Стар Град“ Охрид

Вила “Стар Град“ Охрид позиционирана е во прекрасниот дел на древниот Охрид - стариот дел. На само 150м. Оддалеченост од градскиот плоштад (езерото) Повеќе »

Туризам Сместување Вила

Apartments Boris and Matej

Apartments Boris and Matej are located in the central district of the city. Peaceful area, very close to the main shopping street, only one minute Повеќе »

Туризам Сместување Апартмани Охрид

Visit Ohrid

But a reality, an eternal one, and one which so far no one has managed to retell. Probably no one hasn’t even tried. There are several places in Повеќе »

Туризам Сместување Апартмани

Ohrid Apartments

Ohrid is a town marked by a famous combination of culture and natural beauties. It creates a unique fortress of beauty. One of the most beautiful Повеќе »

Туризам Сместување Апартмани

Бирократ

Бирократ е lounge bar кој е лоциран на кејот на Вардар до клубот Midnight... Повеќе »

Бар

УГОТУР А.Д. – Скопје

УГОТУР А.Д. – Скопје е лоцирано во кругот на “Железара”. Како дел од поранешна Железара, настаната е како посебен правен субјект со поделбата на Повеќе »

Угостителство Туризам

Хотел Поречки Бисер

Сред зеленилото на областа Поречје кое е во срцето на Македонија, богато со шуми, лековити и други билки, вода, дивеч и убави пејсажи, во планинското Повеќе »

Туризам Хотел Сместување Ресторан

Т.А. АУРОРА ТУРС

Агенцијата е основана во ноември 1990. Од самите почетоци се одликува со сериозен пристап на подрачјето на туризмот. Наредните, речиси шестнаесет Повеќе »

Туризам Патување Авиобилети Аранжмани

Сара Травел

Со желба да внесеме и дел од своите креативности, во пружање на туристички услуги на овие простори, како и понудата да ја збогатиме со некои нови Повеќе »

Туристичка агенција Аранжмани Патување Автобуски превоз

Одема Турс

Т.А. Одема турс е туристичка агенција отворена со цел да го задоволи македонскиот пазар пред се со богата понуда од Хрватска но и со останатите Повеќе »

Туристичка агенција Патување Авиобилети Аранжмани

Lista na veb strani za turizam Web sites about tourism Листа на веб страни за туризам

Site veb-sajtovi od Makedonija za turizam na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za turizam

All websites from Macedonia sorted by tourism on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by tourism. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за туризам на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за туризам

Deloven imenik za turizam Business pages about tourism Деловен именик за туризам

Najdobrite veb-sajtovi za turizam, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so turizam. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za turizam vo/za Makedonija.Best websites for tourism and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to tourism. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for tourism in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за туризам, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со туризам. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за туризам во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар turizam | tourism | туризам