logo


Оро Работилница

ОРО работилницата под раководство на Марија Милошевска, е со поддршка од Министерството за култура. Уникатни обетки, прстени, брошови, ѓердани, Повеќе »

Рачно Изработени Накит Филигран Сувенири Ракотворби

Петар Димовски

Изработка на уметнички слики по нарачка од уметникот Петар Димовски(пејсажи, портрети, мртва природа, композиции, икони). Добитник е на голем број Повеќе »

Уметник Продажба на слики Уметнички слики Масло на платно Портрети Икони

Фолклорен ансамбл Филиграни

Во Охрид, еден од најстарите градови на Балканот, град кој плени со својата убавина, град со богато историско и културно наследство на ден 01.01.2010 Повеќе »

Фолклорен Ансамбл Народни Песни Танци Сценско-музички дејности

Анастас Дудан

Посетете го овој интересен веб сајт на Атанас Дудан и ќе се воодушевите од уникатните рачно изработени подароци, икони, нотеси со окови, фото-албуми Повеќе »

Ракотворби Релјефи Икони Орнаменти Накит Резбарски производи

Macedonia Timeless

Македонија вечна е насловот на серијата спотови за светската и туристичката промоција на нашата земја. Снимањето на првото видео од серијата Повеќе »

Спотови Видео Продукција Македонија Туризам

КУД Таше Милошевски

Културно уметничко друштво Таше Милошевски од Ресен Република Македонија постои од 1945 година. Во неговиот склоп работат повеќе групи кои ја Повеќе »

Културно Уметничко Друштво Сценско-музички дејности

Мери Анцин Пејовска

Мојот афинитет за дефинирање простор и обликување , ме доведе до студии за архитектура. Работејќи како архитект, сè уште имав дополнителни потреби за Повеќе »

Рачно изработени производи Сувенири Скулптури Шапки Метал Икони

Музеј на виното

Музејот на Виното Демир Капија оворен е на 07.11.2010 г.денот на ослободувањето на Демир Капија. Сместен е во центарот на Демир Капија. Ви Повеќе »

Музеи Вино Галерија

Бојмија

Во ансамблот „Бојмија“ членуваат членови од најразлични возрасти. „Бојмија“ брои околу 130 активни членови кои работат во три групи кои се поделени Повеќе »

Сценско Музички Дејности Ансамбл Игри Традиционални

Роланд Македонија

Роланд е производител на електронски музички инструменти, опрема и софтвер. Основана е на 18. април 1972. година во Осака (Јапонија), со основачки Повеќе »

Музички Инструменти Опрема Гитари Тапани Аудио опрема

Fancy marriage

Елена Крстевска, сопственик на реномираното ателје за свадби “Fancy marriage”. Започнува со работа во 2004 година, во прво време работи од хоби и Повеќе »

Ателје Свадби Декорации Организатори Планери Организација на свадби

Галерија Вивалди Л

Галеријата Вивалди Л е уникатна продавница каде луѓето можат да најдат најдобро декоративно решение за нивниот дом и/или да купат најоригинални Повеќе »

Галерија Рачно Изработени Сувенири Македонски Ракотворби

5+

Веб порталот 5+ како и емисија за деца 5+ е дело на невладината организација ОХО и е замислен како простор во кои децата и родителите ќе можат заедно Повеќе »

Видео продукција Интернет медиуми Образовна програма Детски емисии Тв шоу Детски игри

Градски Музеј - Крива Паланка

Постојаната Историска Поставка во Градски Музеј - Крива Паланка ја прикажува историјата на Крива Паланка од нејзиното основање до почетокот на Повеќе »

Градски Музеи Музејска Продавница

Lista na veb strani za kultura Web sites about culture Листа на веб страни за култура

Site veb-sajtovi od Makedonija za kultura na edno mesto ! Na nasiot sajt ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano na veb prostorot vo Makedonija. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi vo Makedonija za kultura

All websites from Macedonia sorted by culture on one place! On our site you will be able quickly to find all the information related with different web sites sorted by culture. Our web directory includes a listing of all websites that offer products or services in Macedonia.

Сите веб-сајтови од Македонија за култура на едно место ! На нашиот сајт ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано на веб просторот во Македонија. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги во Македонија за култура

Deloven imenik za kultura Business pages about culture Деловен именик за култура

Najdobrite veb-sajtovi za kultura, na edno mesto! Namesto da talkate zaludno i da gubite vreme, ovde ke imate moznost brzo i navremeno da se informirate za se sto e povrzano so kultura. Veb adresarot vi nudi pregled na site veb-sajtovi, koisto nudat proizvodi ili uslugi za kultura vo/za Makedonija.Best websites for culture and in one place! Rather than wander in vain and wasting time, here you will be able to quickly and timely information about everything related to culture. Web Address offers an overview of all the websites that offer products or services for culture in Macedonia.Најдобрите веб-сајтови за култура, на едно место! Наместо да талкате залудно и да губите време, овде ќе имате можност брзо и навремено да се информирате за се што е поврзано со култура. Веб адресарот ви нуди преглед на сите веб-сајтови, коишто нудат производи или услуги за култура во/за Македонија.

© 2014 Веб Адресар kultura | culture | култура